V HLAVE

slide

PREMIÉRA: 13. 8. 2015

INSIDE OUT – WDSMPI, USA 2015 – V hlave

SLOVENSKÝ  DABING

PRÍSTUPNOSŤ: 7

V SLOVENSKOM ZNENÍ: : Monika Hilmerová (Radosť), Roman Pomajbo (Strach), Helena Geregová (Smútok), Kristína Turjanová (Nechuť), Barbora Tallová (Riley), Peter Kollárik (Hnev), Martin Hronský (Otec), Andrea Somorovská (Mama), Marián Labuda (Bing Bong), Michal Spišák (Réžia) a ďalší

 

Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu.

 

  • Režisér Pete Docter je Oskarom ocenený režisér, ktoreho práca je známa z filmov ako Hore, Príšerky, s.r.o., či Toy Story 2.
  • Jonas Rivera sa spolupodieľal na tvorbe filmu Hore, za ktorú si vyslúžil nomináciu na Oskara. Pôsobil pri tvorbe takmer každej Pixarovky od čias svojho nástupu v roku 1994.

 

 

 

 

 

 

Download Attachments

Share this post Leave a comment

About The Author